Kvasice se nachází ve Zlínském kraji, mezi městy Kroměříž a Otrokovice na pravém břehu řeky Moravy. Jsou nejníže položenou obcí v kroměřížském okrese – 191 m nad mořem. Národopisně leží Kvasice při rozhraní tří regionů – na sever se nachází oblast Hané, na východ Valašsko a směrem na jih Moravské Slovácko. Kvasice jsou členem Mikroregionu Jižní Haná.Dominantou obce je kvasický zámek, ve kterém je Domov se zvláštním režimem. Kolem zámku je rozsáhlý park s mnoha vzácnými stromy. Další pozoruhodné stavby v obci jsou kostely - kostel Římskokatolické církve, který je zasvěcen Panně Marii Nanebevzaté a Janu Nepomuckému a kostel Církve československé husitské – Husův sbor. Třetí, nejstarší kostel, se nachází na místním hřbitově.V obci je základní i mateřská škola, pošta, knihovna, zdravotní péči pro děti i dospělé zajišťují čtyři lékaři. Působí zde řada spolků a organizací – TJ Sokol, Sbor dobrovolných hasičů, FC Kvasice, Myslivecké sdružení, Střelecký klub vojáků v záloze, MO Moravského rybářského svazu , Zahrádkářského svazu i hokejbalový klub Hbc Kvasice Knight´s a další spolky.Ve Kvasicích vychází čtvrtletník „Kvasické noviny“. Obec vydala v roce 2005 knihu s názvem „Kvasice“. Na obecním úřadě je možno zhlédnout stálou expozici o historii Kvasic.
Obec Kvasice vydala k 880 výročí o první zmínce Kvasic v listině olomouckého arcibiskupa Jindřicha Zdíka novou knihu autorů Petra Klapila a Květoslavy Koutňákové s názvem KVASICE – MĚSTEČKO V PROMĚNÁCH STALETÍ.
Kniha pojednává o proměnách malebného historického městečka na Hané, o časech dávných i nedávných, i těch zcela zaniklých.
A není to jen o domech, tvrzi, hradu, zámku, mlýnech, pivovaru a cukrovaru, ale také o lidech, kteří zde žili v dobách dobrých i zlých.
V Kvasicích se vystřídala celá řada významných šlechtických rodů, mezi první patří Benešovici, kteří zde zanechali symbol zavinuté střely, kterou měli ve svém erbu, a kterou převzala do svého znaku i obec. Po Bílé Hoře zde působili mocní páni z Rottalu, kteří zde zanechali spoustu památek, mezi ně patří kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Nepomuckého z roku 1740. Patří mezi nejkrásnější na Moravě a skrývá obrazy barokního malíře Václava Vavřince Reinera a sochy Jana Jiřího Shauberga. Kvasice rád navštěvoval i arcivévoda František Ferdinand d´Este se svou ženou Žofií.
A nejsou to jen osobnosti „modré krve“, ale i jiní, kteří se v Kvasicích narodili, žili a tvořili, a to v různých oborech vědy a techniky, kultury, umění i sportu. Patří mezi ně spisovatel Jindřich Spáčil a Antoš Dohnal, zakladatelé cukrovaru Ferdinand Urbánek a Emanuel Proskowetz, herci Michal Pavlata a Friedrich von Thun, první olympijský medailista Bedřich Šupčík a j.
Nejstarší stavba je datována do 13. století, kostel na hřbitově s krásnými freskami a manýristickým oltářem. Mezi staré a vzácné památky patří křížová cesta s vrchem Kalvárie a dvě kapličky.
Kniha zahrnuje i národopis, zvyky, divadla, parky s vzácnými stromy včetně vítězného ořešáku v roce 2017 a také několik událostí z novodobé historie.
Knihu můžete zakoupit na podatelně Obecního úřadu v Kvasicích za 350,- Kč.